برنامه های استانی

برنامه های استانی

 

در این صفحه توضیحات کاملی درخصوص روش های زیر آورده شده است:

 • کار آفرینی استانی

 • برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

 • برنامه کارآفرینی استان انتاریو

 • ثبت شرکت – بیزینس کوچک

 •  ثبت نمایندگی شرکت Intra-Company Transferees to Canada

 • خود اشتغالی

 • استان نیوبرانزویک

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین برنامه های مهاجرت به کانادا که در برگیرنده طیف متنوعی از برنامه های مهاجرتی است؛ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. به یاد داشته باشیم که نظام مهاجرتی کانادا، حتی در روش های سرمایه گذاری، اولویت خود را بر توانمندی ها و ویژگی های فردی نهاده است. بنابراین صرف وارد کردن سرمایه، هرچند با مبالغ بسیار بالا، به خودی خود نمی تواند منجر به مهاجرت به کانادا شود. به همین دلیل شایعاتی که بعضا در خصوص خرید اقامت کانادا یا اخذ اقامت از طریق خرید ملک شنیده می شود، سرابی بیش نیست. حتی اگر شما قصد سرمایه گذاری در کانادا داشته باشید لازم است هم توانمندی های خاصی را اثبات کنید و هم منشا قانونی سرمایه خود را اثبات کنید که کلیات آن در اینجا ارائه می شود و برای دریافت مشاوره در خصوص جزئیات آن و نیز واجد شرایط بودن یا نبودن می توانید با این سازمان تماس بگیرید تا مشورت تخصصی بر اساس قابلیت های فردی شما ارائه شود و بتوانید بهترین تصمیم مهاجرتی را اتخاذ نمایید. به خاطر داشته باشیم که انتخاب روش های مهاجرتی هزینه بر یا سرمایه بر لزوما بمنزله افزایش ضریب موفقیت شما در فرایند مهاجرت نمی باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دست کم شامل چهار برنامه مهاجرتی می شود که ذیلا توضیح مختصری در باره هریک ارائه می شود:

 

 

 • کار آفرینی استانی

 روش های کارآفرینی  در واقع برنامه های مهاجرتی استانی است که نهایتا و در صورت موفقیت در همه مراحل، منتهی به اخذ اقامت دائمی کانادا می شوند. برای اقدام در چارچوب این برنامه مهاجرتی اصولا رعایت موارد زیر لازم است:

 • دارا بودن سرمایه کافی که میزان آن بسته به استان و روش مورد نظر متفاوت است؛
 • دارا بودن سوابق و تجارب مدیریتی یا مالکیت بیزینس یا هر دو که بسته به استان مورد نظر میزان نوع آن متفاوت است؛
 • موفقیت در مرحله استانی
 • تعهد به سکونت و راه اندازی کسب و کار (استخدام افراد دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا) در استان مورد نظر

 به جز کبک که معمولا برنامه های مهاجرتی خاص خود را اعمال می کند و از حوزه خدمات قابل ارائه از سوی این سازمان بیرون است، این روش مهاجرتی معمولا به دو صورت برگزار می شود:

صورت نخست: استان هایی که شرایط متقاضی را بررسی می کنند و بعد از احراز شرایط، داوطلب را برای اخذ اقامت دائمی به دولت فدرال معرفی می کنند و داوطلب بعد از دریافت اقامت دائمی وارد کانادا می شود تا اقدام به سرمایه گذاری کند.

صورت دوم: استان هایی که شرایط متقاضی را بررسی می کنند و بعد از احراز شرایط، داوطلب را برای اخذ ویزای کار به دولت فدرال معرفی می کنند و داوطلب بعد از دریافت ویزای کار وارد کانادا می شود تا اقدام به سرمایه گذاری کند.در صورت راه اندازی بیزینس در بازه زمانی مقرر، داوطلب با معرفی نامه ای که از استان دریافت می کند به دولت فدرال مراجعه کرده که اقامت دائمی خود را دریافت می کند.

ظاهر امر نشان می دهد که صورت نخست مطلوبیت بیشتری دارد زیرا داوطلب در اولین گام با اخذ اقامت دائم وارد کانادا می شود در حالیکه در صورت دوم داوطلب ابتدا فقط ویزای کار دریافت می کند و سپس اقامت دائم اخذ می کند. با این حال باید گفت که بر اساس بازخوردهای مکرری که از داوطلبان این روشها گرفته شده است روش دوم مطلوبیت بیشتری دارد زیرا:

اولا: در هر دو روش معمولا به دست آوردن اقامت دائمی بصورت تقریبی یک اندازه زمان می برد با این تفاوت که در روش دوم مدتها قبل از دریافت اقامت دائم، داوطلب و خانواده وی اقامت موقت و اجازه کار و زندگی و کسب درآمد در کانادا را به دست آورده اند و زمانی که اقامت دائم اخذ می کنند عملا خانواده و بیزینس مورد نظر در کانادا به ثبات نسبی رسیده است.  به عبارت دیگر دریافت اجازه کار عملا امتیازی اضافی است که مدتها قبل از دریافت اقامت دائم به شما داده می شود.

ثانیا: اصولا در روش هایی که از صورت نخست پیروی می کنند مبلغی بین یکصد هزار تا دویست هزار دلار به عنوان تضمین راه اندازی کسب و کار یا اقامت در استان مقصد از متقاضی دریافت می شود و اگر داوطلب بعد از دریافت اقامت دائم نخواهد یا نتواند در استان سکونت کرده یا بیزینس خود را راه اندازی کند، اصولا این مبلغ ضبط می شود.ضمن اینکه در این موارد عملا به نقدینگی دوبرابری نیاز است و مبلغی برای راه اندازی کسب و کار و مبلغ دیگر برای تامین ودیعه لازم است. این روش معمولا در استان هایی رواج دارد که متقاضیان بعد از دریافت اقامت دائمی کانادا، استان مزبور را ترک می کنند و لذا اخذ و ضبط ودیعه یک نوع اقدام تنبیهی برای این قبیل اشخاص محسوب می شود. در روش دوم ودیعه ای از متقاضی دریافت نمی شود و مبلغ سرمایه گذاری نیز نزد خود داوطلب باقی می ماند تا نسبت به راه اندازی بیزینس خود اقدام کند.

ثالثا: در صورت دوم، بعد از دریافت اقامت دائمی کانادا، اصولا مدت زمانی که داوطلب با اجازه کار در کانادا حضور داشته است (تا سقف 365 روز از 730 روز حضور در کانادا)به عنوان مدت زمان قابل قبول برای دریافت شهروندی کانادا محسوب می شود. لذا در روش دوم معمولا دریافت شهروندی کانادا زودتر حاصل می شود.

در اینجا دو مورد از موفق ترین و مطلوب ترین برنامه های کارآفرینی استانی که هر دو زیر مجموعه صورت دوم از روش های فوق می باشند را توضیح می دهیم:

 

برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

 

اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا دو برنامه مهاجرتی کار آفرینی دارد که در جدول زیر بصورت مقایسه ای ارائه شده است:

  برنامه کارآفرینی پایلوت منطقه ای  (جدید) برنامه کارآفرینی پایه (پیشین)
گستره جغرافیایی مناطق دارای کمتر از 75000 نفر جمعیت کل استان
سفر اکتشافی بمنظور اخذ معرفی نامه منطقه ای الزامی است الزامی نیست
حداقل میزان دارایی 300هزار دلار 600هزار دلار
حداقل میزان سرمایه گذاری 100هزار دلار 200هزار دلار
حداقل شغل ایجاد شده برای کانادایی ها 1 شغل 1 شغل
تسلط به زبان انگلیسی مدرک زبان در زمان سابمیت ارائه شود.CLB4 لازم است. پیش شرط نیست.
محل سکونت سرمایه گذار سکونت سرمایه گذار در همان منطقه ای که بیزینس پیشنهادی واقع است الزامی است. در شعاع 100 کیلومتری بیزینس پیشنهادی
نوع بیزینس واجد شرایط فقط استارت آپهای متناسب با نیازهای منطقه استارت آپ و بیزینس موجود
درصد مالکیت مجاز در صورت شراکت  (در این صورت مالک عمده بیزینس در پنج سال گذشته نباید تغییری کرده باشد) حداقل 51 درصد حداقل 3/33 درصد
دوره اعتبار ویزای کار(برای راه اندازی) 12 ماه از تاریخ ورود با ویزای کار 18-20 ماه از تاریخ ورود با ویزای کار
مدیریت مداوم روزانه توسط سرمایه گذار الزامی است. الزامی است.
حضور فیزیکی در استان 75درصد مدت 75درصد مدت

مراحل و اقدامات اصلی و برآورد تقریبی زمانی در روش کارآفرینی از روش BASE به شرح زیر است:

1-      انعقاد قرارداد

2-      آماده سازی اسناد ، تدوین بیزینس پلان و بیزینس کانسپت ،آزمون زبان، انجام سفر اکتشافی (حدودا دو ماه بسته به همکاری موکل)

3-      سابمیت اولیه بیزینس کانسپت و درخواست اولیه (دو هفته)

4-      ارزشیابی اولیه بیزینس کانسپت توسط آفیسر و تعیین امتیاز کل(شش هفته)

5-      ورود به POOL OF CANDIDATES

6-      دریافت ITA (بسته به امتیاز تخصیص یافته حداقل یکماه)

7-      آماده سازی اسناد قابل سابمیت و ارزشیابی دارایی داوطلب(حداکثر چهار ماه)

8-      بررسی توسط اداره بی سی پی ان پی برای دعوت به مصاحبه (تقریبا چهار ماه)

9-      برگزاری مصاحبه و قبولی در مصاحبه (تقریبا یک تا دو ماه)

10-  انعقاد قرارداد با بی سی پی ان پی

11-  دریافت نامه پذیرش از اداره بی سی پی ان پی

12-   اقدام برای اخذ ویزای کار با اعتبار دو ساله (تقریبا دو ماه بسته به صف متقاضیان)

13-  ورود به کانادا و اعلام به اداره بی سی پی ان پی (ظرف حداکثر یکسال از تاریخ دریافت نامه قبولی استان)

14-  ارائه گزارش ورود (ظرف 60 روز از تاریخ ورود با ویزای کار)

15-  افتتاح حساب و وارد کردن حساب سرمایه(بدو ورود با ویزای کار)

16-  راه اندازی بیزینس و اداره آن و اخذتایید نهایی استان (ثبت بیزینس،اجاره محل، استخدام پرسنل، خرید تجهیزات و ماشین آلات و…) ارائه گزارش های ادواری و نهایی مبنی بر تایید اجرای بیزینس پلان (مجموع مدت برای این بند و بند پیشین بین 610 روز یعنی تقریبا بیست ماه است)

17-  مصاحبه نهایی با بی سی پی ان پی

18-  دریافت نامه نامزدی استانی

19-  اقدام برای اخذ اقامت دائم (تقریبا یک سال تا یک سال و نیم)

20- در روش پایلوت منطقه ای مراحل کار به شرح فوق است با این تفاوت که قبل از شروع این فرایند لازم است داوطلب شخصا به شهرداری محل مراجعه نموده و با ارائه طرح کلی بیزینس پلان خود موافقت و معرفی نامه اخذ کند.

21- که برنامه آزمایشی جدید کارآفرینی مختص مناطقی که است که کمتر از 75 هزار نفر جمعیت دارند. همچنین در شهرهای کمتر از 75 هزار نفر جمعیت صرفا می توان در حوزه های اقتصادی که مورد نیاز آن منطقه می باشد سرمایه گذاری نمود. این بدان معناست که منطقه مزبور از حیث این مشاغل و بیزینس های خاص دچار کمبود می باشد. به عبارت دیگر بجای آنکه سرمایه گذار بخش مهمی از  زمان و انرژی و سرمایه خود صرف یافتن بیزینسی کند که قابلیت رقابت در سطح منطقه ای را دارد؛ مقامات استان پیشاپیش این فاز را انجام داده اند و می دانیم که کمبود بیزینس های مشابه در این مناطق بالقوه می تواند به معنای کمتر بودن تعداد رقبای محلی و موجود باشد که این وضعیت خبر خوبی برای سرمایه گذار و کارآفرین  است که قصد ورود به بازار منطقه را دارد.

22- در این روش برخلاف روش کارآفرینی معمول بریتیش کلمبیا انجام سفر اکتشافی بمنظور اخذ معرفی نامه منطقه ای الزامی است. هر یک از مناطق ممکن است روش و فرایند خاصی برای انجام سفر اکتشافی مذکور تعیین کنند. لذا لازم است بعد از انتخاب منطقه مورد نظر از طریق این سازمان با شهرداری محل مکاتبه شود و فرایند مذکور با لحاظ آخرین تغییرات احتمالی و روزآمد شده اخذ و سفر انجام  شود.

برای دیدن  آخرین فهرست شهرها و مشاغل مورد قبول در این برنامه مهاجرتی پایلوت منطقه ای می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.welcomebc.ca/Immigrate-to-B-C/BC-PNP-Entrepreneur-Immigration/EI-Regional-Pilot-Community-Profiles

همچنین می توانید ویدئوهایی که در لینک های زیر در دسترس می باشد را ملاحظه کنید:

 ویدئو چهارم ویدئو سوم ویدئو دوم ویدئو اول 

 

 

 

 

برنامه کارآفرینی استان انتاریو

شرایط کلی لازم برای این روش مهاجرتی به شرح زیر است:

 

تورنتو بزرگ

(توجه:مشاغل حوزه ICT در همه استان تابع مقررات حومه تورنتو است حتی اگر در   تورنتو بزرگ واقع شود)

حومه تورنتو
تجربه مالکیت یا مدیریت بیزینس (فقط یکی از این دو قابل انتخاب و استناد است) حداقل دو سال تمام وقت در پنج سال اخیر حداقل دو سال تمام وقت در پنج سال اخیر
سفر اکتشافی )در 12 ماه منتهی به EOI باشد) در صورت خرید بیزنس موجود نامه منطقه ای الزامی است در صورت خرید بیزنس موجود نامه منطقه ای الزامی است
حداقل میزان دارایی 800هزار دلار (دارایی بیش از دو و نیم میلیون دلار، سقف امتیاز را خواهد داشت) 400هزار دلار (دارایی بیش از یک میلیون دلار، سقف امتیاز را خواهد داشت)
حداقل میزان سرمایه گذاری 600هزار دلار 200هزار دلار
حداقل شغل ایجاد شده برای کانادایی ها  2شغل 1 شغل
تسلط به زبان انگلیسی مدرک زبان بعد از راه اندازی بیزینس و در زمان اقدام برای نامزدی  ارائه شود. CLB4 لازم است. مدرک زبان بعد از راه اندازی بیزینس و در زمان اقدام برای نامزدی  ارائه شود. CLB4 لازم است.
مدرک تحصیلی الزامی نیست ولی تحصیلات بعد از دیپلم امتیاز اضافی دارد. الزامی نیست ولی تحصیلات بعد از دیپلم امتیاز اضافی دارد.
نوع بیزینس واجد شرایط استارت آپ و بیزینس موجود استارت آپ و بیزینس موجود
در صورت خرید بیزینس موجود

1-    60 ماه مالکیت مالک قبلی

2-    انتقال مالکیت صددرصدی

3-    نگهداری شغل های موجود و ایجاد 2 شغل  جدید

4-    طرح توسعه الزامی است

1-    60 ماه مالکیت مالک قبلی

2-    انتقال مالکیت صددرصدی

3-    نگهداری شغل های موجود و ایجاد 1شغل  جدید

4-    طرح توسعه الزامی است

درصد مالکیت مجاز در صورت شراکت   (هر شریک باید شرایط مهاجرتی خود را مستقلا دارا باشد) حداقل یک سوم حداقل یک سوم
دوره اعتبار ویزای کار(برای راه اندازی) 18-20 ماه از تاریخ ورود با ویزای کار 18-20 ماه از تاریخ ورود با ویزای کار
مدیریت مداوم روزانه توسط سرمایه گذار الزامی است. الزامی است.
حضور فیزیکی در استان در زمان راه اندازی  تا تایید استان(حداکثر 20 ماه) 75درصد مدت 75درصد مدت

 

جدول امتیاز دهی:

Scoring Sections Points
Human Capital Factors 80
Investment Factors 46
Business Concept 74
Total Points Available 200
 • دارا بودن تجربه کاری خاص یا مرتبط شرط اقدام در این روش مهاجرتی نمی باشد ولیکن تا سقف سه سال تجربه، امتیاز اضافی دارد.
 • در این روش امتیازات اضافی برای تجربه کاری در صادرات (انجام صادرات حداقل به میزان بیست درصد کل محصولات یا خدمات سالانه در بیزینس قبلی در دو سال متوالی منتهی بهEOI)؛ پیش بینی شده است!
 • در این روش امتیازات اضافی برای تجربه کاری با بیست درصد رشد سالانه در بیزینس قبلی (در دو سال متوالی منتهی بهEOI  )؛ پیش بینی شده است! این امتیاز مختص مالک بیزینس و یا مدیر ارشدی می باشد که هرچند مالک بیزینس نیست لیکن گواهی از کارفرمی قبلی ارائه کند که نقش نشان دهد وی مستقیما در این رشد بیزینس داشته است.
 • در این روش امتیازات اضافی برای تجربه کاری یکسان یا مرتبط در بیزینس قبلی (در پنج سال متوالی منتهی بهEOI )؛ پیش بینی شده است! برای تجربه یکسان سه رقم اول NAICS یکسان باشد.
 • در این روش، تحصیلات متقاضی در رشته زبان انگلیسی یا سایر زبانها، مدرک تحصیلی معتبر محسوب نمی شود.
 • ارزشیابی مدرک تحصیلی از سوی موسسات مورد تایید ضروری است. در زمان اقدام برای ECA باید به مرجع مزبور اجازه ارسال مستقیم نتیجه ارزشیابی به OINP داده شود والّا معتبر نمی باشد.
 • متقاضی باید بین تجربه مدیریت یا سابقه مالکیت بیزینس یکی را برای دریافت امتیاز انتخاب کند(هر کدام که امتیاز بالاتری به وی می دهد).
 • سفر اکتشافی فقط برای خرید بیزینس موجود الزامی است  و باید در 12 ماه منتهی به EOI انجام شده باشد.
 • مدرک زبان سی ال بی 4 لازم است و باید بعد از راه اندازی بزینس و در زمان اقدام برای نامزدی ارائه شود.
 • مشاغل حوزه ICT حتی اگر در شهر تورنتو باشند از شرایط سهل تر ، که برای اطراف تورنتو مقرر شده است برخوردارند.
 • در صورتی که شخص متقاضی ITA دریافت کند، سرمایه گذاری که در یکسال منتهی به تاریخ ITA انجام داده است و در چارچوب بیزینس پلان می گنجد قابل قبول خواهد بود.
 • بیزینس کانسپت 74 امتیاز دارد که کسب حداقل 34 امتیاز الزامی است.
 • امتیاز محل بیزینس(0 امتیاز برای شهرهای بالای 175 هزار نفر- 5 امتیاز شهرهای بین صدهزار تا 175هزار و 10 امتیاز برای شهرهای کمتر از صدهزار نفر)
 • ایجاد شغل باید در بیست ماه اول راه اندازی بیزینس باشد و در ده ماه منتهی به گزارش نهایی مستمرا اشخاص در استخدام بوده باشند.
 • دستمزد پیش بینی شده برای هر شغل باید کمتر از median wage مندرج در سایت JOB BANK برای همان منطقه جغرافیایی خاص نباشد.
 • سقف امتیاز ایجاد شغل، برای پنج شغل می باشد و بیش از آن امتیاز اضافی ندارد. در صورت ایجاد حداقل یک شغل B یا A یا 0 امتیاز اضافی منظور خواهد شد.
 • اپلیکیشن فی 3500 دلار است. EOI هزینه ندارد.
 • در صورت خرید بیزینس موجود، لازم است مالکیت بیزینس در پنج سال قبل از خرید بیزینس بدون تغییر بوده باشد.

لینک مربوط به فایل ویدئویی توضیحات جناب آقای منصوری در خصوص این روش مهاجرتی(لطفا روی لینک زیر کلیک کنید)

مراحل و اقدامات اصلی و برآورد تقریبی زمانی در روش کارآفرینی انتاریو به شرح زیر است: 

1-      انعقاد قرارداد

2-      آماده سازی اسناد ، تدوین بیزینس پلان و بیزینس کانسپت انجام سفر اکتشافی (حدودا دو ماه بسته به همکاری موکل)

3-      سابمیت اولیه EOI بیزینس کانسپت و درخواست اولیه

4-      ورود به POOL OF CANDIDATES

5-      دریافت ITA (بسته به امتیاز تخصیص یافته حداقل یکماه)

6-      آماده سازی اسناد قابل سابمیت و ارزشیابی دارایی داوطلب (حداکثر چهار ماه)

7-      بررسی توسط اداره ONIP برای دعوت به مصاحبه (تقریبا چهار ماه)

8-      برگزاری مصاحبه و قبولی در مصاحبه (تقریبا یک تا دو ماه)

9-  ارائه نتیجه آزمون زبان

10-  انعقاد قرارداد با ONIP

11- دریافت نامه پذیرش از اداره ONIP

12-   اقدام برای اخذ ویزای کار با اعتبار دو ساله (تقریبا دو ماه بسته به صف متقاضیان)

13-  ورود به کانادا و اعلام به اداره ONIP (ظرف حداکثر یکسال از تاریخ دریافت نامه قبولی استان)

14-  ارائه گزارش ورود (ظرف 60 روز از تاریخ ورود با ویزای کار)

15-  افتتاح حساب و وارد کردن حساب سرمایه(بدو ورود با ویزای کار)

16-  راه اندازی بیزینس و اداره آن و اخذتایید نهایی استان (ثبت بیزینس،اجاره محل، استخدام پرسنل، خرید تجهیزات و ماشین آلات و…) ارائه گزارش های ادواری و نهایی مبنی بر تایید اجرای بیزینس پلان (مجموع مدت برای این بند 18 تا بیست ماه است)

17-  مصاحبه نهایی با ONIP

18-  دریافت نامه نامزدی استانی

19-  اقدام برای اخذ اقامت دائم (تقریبا یک سال تا یک سال و نیم)

20- بعد از اخذ اقامت دائم، برای اهداف آماری بیزینس به مدت 36 ماه از سوی دولت استانی پایش می شود.

 

 • ثبت شرکت (بیزینس کوچک)

این روش مهاجرتی برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت که به هر دلیل امکان یا علاقه به اقدام از طریق روش کارآفرینی یا سایر روش های مهاجرتی را ندارند، مناسب است تا امکان اقدام برای مهاجرت و اخذ اقامت موقت کانادا از طریق ثبت شرکت را فراهم آورد. به همین دلیل این روش صرفا به اشخاصی توصیه می شود که امکان اقدام از طریق کارآفرینی را ندارند یا قصد ایشان لزوما مهاجرت دائمی نیست بلکه به دلایل شخصی در صدد اقمت موقت و صرفا انجام کسب و کار قانونی در کانادا می باشند. به خاطر داشته باشیم که  این اقامت موقت، بالقوه قابلیت اقدام بعدی برای اخذ اقامت دائم از چند روش مختلف مهاجرتی را نیز دارد. بدیهی است برای اخذ هریک از این دو نوع اقامت (موقت و دائم) دارا بودن شرایط قانونی ضروری است.

در این روش متقاضی می تواند به یکی از دو زیرشاخه زیر اقدام کند:

صورت نخست: خرید اکثریت سهام یک بیزینس موجود و تدوین یک بیزینس پلان برای توسعه کسب و کار (EXPANSION PLAN)  و اقدام برای اخذ ال ام آی ای و سپس اقدام برای اخذ ویزای کار

صورت دوم: طراحی و راه اندازی یک بیزینس جدید که اکثریت آن متعلق به داوطلب باشد از طریق تدوین یک بیزینس پلان و اقدام برای اخذ ال ام آی ای و سپس اقدام برای اخذ ویزای کار

مزایای این روش:

 • عدم الزام به رعایت حداقل سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی (برخلاف روش های کارآفرینی)
 • عدم الزام به دارا بودن مدرک زبان
 • عدم الزام به دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • عدم الزام به انجام سفر اکتشافی
 • عدم الزام به دارا بودن ویزای ویزیتوری کانادا برای شروع فرایند مهاجرت
 • عدم الزام به دارا بودن تراول هیستوری و ویزای شنگن
 • عدم الزام به هم راستا بودن رشته تحصیلی با سوابق کاری
 • عدم الزام به کسب حداقل امتیاز قانونی برای اخذ اقامت
 • عدم الزام به رعایت حضور 75 درصد مدت در خاک کانادا (برخلاف روش کارآفرینی)
 • عدم الزام به دارا بودن شرط سنی
 • امکان اقدام در اغلب استانها و شهرهای کانادا
 • عدم نیاز به خرید بیزینس موجود (صرف سرمایه گذاری برای راه اندازی بیزینس جدید و دور بودن از خطر خرید بیزینس های در حال شکست یا دارای مشکلات قانونی)
 • مالکیت و مدیریت صددرصدی بیزینس توسط متقاضی
 • امکان فروش بیزینس در هر مرحله، در صورت تغییر تصمیم متقاضی در اثنای مدت
 • دریافت ویزای کار زوجین در کمتر از یکسال (تقریبی)
 • تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس کانادا
 • برخورداری همه اعضای خانواده از بیمه درمانی
 • امکان اقدام بعدی اخذ اقامت دائمی کانادا (با رعایت شرایط قانونی لازم)
 • امکان تبدیل روش مهاجرت به سایر روش های مهاجرتی در اثنای مدت(با رعایت شرایط قانونی لازم)
 • صرفه اقتصادی بسیار بالا در مقایسه با برخی روش های دیگری مهاجرتی
 • شروع فرایند انتقال سرمایه بعد از ورود به خاک کانادا و اخذ اقامت موقت
 • امکان تغییر تصمیم متقاضی و خرید بعدی بیزینس در صورت یافتن بیزنس مناسب بعد از اخذ اقامت موقت

***

***

نکات مهم:

 • در این روش حداقل میزان سرمایه گذاری در قوانین مقرر نشده است. با این حال با توجه به نوع بیزینس پیشنهادی و سایر عوامل مرتبط با بیزینس پیشنهاد می شود حداقل سرمایه گذاری بین پنجاه هزار دلار تا یکصد هزار دلار باشد. میزان سرمایه گذاری در این روش، سقف معینی ندارد و تا هر میزان که تمایل داشته باشید قابل افزایش است. بدیهی است در موارد خاص، این مبلغ می تواند کمتر یا بیشتر باشد.
 • بدیهی است که مبلغ سرمایه گذاری نه به دولت کانادا و نه به دولت استان داده نمی شود بلکه متقاضی، بعد از اخذ ویزای کار و ورود به کانادا، با استفاده از این مبلغ اقدام به راه اندازی بیزینس می کند. در واقع از محل همین مبلغ، هزینه های اجاره محل بیزینس، حقوق ماهانه پرسنل، هزینه تبلیغات و راه اندازی سایت، هزینه خرید و نگهداری خودرو در صورتی که خودرو برای بیزینس لازم باشد، هزینه خرید تجهیزات لازم برای بیزینس، هزینه خرید کالا برای موجودی انبار و سایر هزینه های جاری پرداخت می شود.
 • در این روش الزامی قانونی برای رعایت هم راستا بودن سوابق کاری و تحصیلی با بیزینس پیشنهادی نمی باشد با این حال برای تقویت پرونده توصیه می شود بیزینس پیشنهادی در راستا یا حداقل دارای قرابت با سوابق کاری یا تحصیلی باشد.
 • در این روش الزامی به دارا بودن مدرک زبان نیست لیکن داشتن مدرک زبان موجب تقویت پرونده می باشد.
 • در این روش برای شخص متقاضی ویزای کار (برای بیزینس مورد نظر) و همسر وی ویزای کار باز و فرزندان زیر 18 سال اجازه و ویزای تحصیلی درخواست می شود.

***

 

 

 • ثبت نمایندگی شرکت Intra-Company Transferees to Canada

این روش مناسب اشخاصی است که از قبل شرکت یا بیزینسی تحت مدیریت خود دارد. در این روش، شخص حقوقی خارجی یا مالک بیزینسی که در خارج از کانادا ثبت شده و در حال فعالیت است، شرکت یا بیزینسی در کانادا تاسیس می کند و یکی از مدیران فعلی خود را که دست کم یکسال سابقه فعالیت مدیریتی در شرکت مبدا دارد را مامور می کند که شعبه یا شرکت مرتبط را در کانادا راه اندازی یا اداره کند. در این برنامه مهاجرتی ابتدا یک ویزای کار یکساله و سپس به صورت دو سال، دوسال ویزای کار صادر می شود و سقف زمانی این تمدید ها هفت سال است. در این روش و نیز در روش ثبت شرکت برای همسر داوطلب اصلی ویزای کار باز صادر می شود. در این روش شرایط زیر لازم است:

 • وجود دو شرکت یا بیزینس که رابطه دارند(یکی خارج از کانادا و یکی در داخل کانادا).
 • وجود رابطه کاری بین دو شرکت
 • اثبات اینکه بیزینس مادر که در کشور مبدا فعال است، در سه سال گذشته فعال و درآمد زا بوده است.
 • اثبات اینکه شرکت کانادایی در داخل کانادا درآمد زایی خواهد داشت.
 • عرضه خدمات یا کالا در کانادا(تاسیس نمایندگی، بدون عرضه کالا یا خدمات در کانادا واجد شرایط نخواهد بود).
 • این روش نیازی به اخذLMIA ندارد.

لینک ویدئو مربوط به صحبت های جناب آقای منصوری در خصوص روش ثبت نمایندگی شرکت:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

 • خود اشتغالی

روش خوداشتغالی، یک برنامه مهاجرتی فدرال برای اخذ اقامت دائمی کانادا می باشد و به دو زیر شاخه تقسیم می شود:

الف- روش خوداشتغالی هنرمندان و ورزشکاران(در این زیر شاخه بسیار اهمیت دارد که داوطلب در سطح جهانی فعالیت نموده و شناخته شده باشد)

ب- روش خود اشتغالی کشاورزان

 در روش های خوداشتغالی؛ دارا بودن سابقه فعالیت مدیریتی در یک بیزنس شخصی، دارا بودن امتیاز لازم در زبان انگلیسی یا فرانسه، دارا بودن سرمایه لازم برای راه اندازی یک بیزینس در کانادا ، امکان مشارکت فعال در حوزه های فرهنگی، هنری ، ورزشی یا کشاورزی کانادا، استخدام اشخاص کانادایی و طراحی یک بیزینس پلان موفق و قابل توجیه ضروری است. لذا این برنامه مهاجرتی شرایط چندان ساده ای ندارد و عملا نیز در مقایسه با روش های پیشین، آمار قبولی بسیار پایینی دارد. این سازمان جز در موارد خاص که موکل همه شرایط فوق را در بهترین و عالی ترین سطح ممکن دارا باشد، اقدام از طریق این روش را توصیه نخواهد کرد. رسیدگی به پرونده ها در این برنامه مهاجرتی قریب دو سال زمان می برد.

استان نیوبرانزویک

جزئیات برنامه مهاجرتی جدید کار آفرینی نیوبرانزویک به شرح زیر است:

 روش اقدام

EOI آنلاین

مصاحبه حضوری

به اختیار آفیسر

زمان اخذ اقامت دائم

بعد از دریافت نامزدی استانی (با ویزای اقامت دائم وارد کانادا می شوید)

حداقل امتیاز لازم

65 امتیاز از 100 امتیاز

گستره جغرافیایی

کل استان

سفر اکتشافی

قبل از سابمیت اولیه الزامی است (در صورت نداشتن ویزا می توانید در سمینارهای آشنایی با استان که در سایر کشورها  برگزار می شود شرکت کنید)

حداقل میزان دارایی

600هزار دلار (که نصف آن نقد باشد)

حداقل میزان سرمایه گذاری

250 هزار دلار خالص(قبل از مالیات)

میزان ودیعه مورد نیاز

100 هزار دلار (بدون بهره) قابل استرداد در صورت راه اندازی بیزینس- در صورتی که بعد از دریافت اقامت دائم کانادا، بیزینس مورد نظر راه اندازی نشود یا داوطلب در این استان اقامت نکند این مبلغ غیر قابل استرداد خواهد شد.

حداقل شغل ایجاد شده برای کانادایی ها

2 شغل

شرط سن

دارد (22-55 سال در روز اپلیکیشن استانی)

تسلط به زبان انگلیسی

CLB 5 در زمان اپلیکیشن استانی لازم است.(در زمان سابمیت اولیه لازم نیست)

تحصیلات

حداقل کاردانی با ECA

سابقه مالکیت و یا مدیریت

مالکیت: حداقل سه سال در پنج سال گذشته  و دست کم 33.3 درصد

مدیریت: (با داشتن حداقل 2 نفر نیروی انسانی تحت مدیریت)

در 5 سال گذشته مدیر بوده باشند (یا 6 سال در ده سال گذشته سابقه مدیریت داشته باشند)

نوع بیزینس واجد شرایط

بیزینس جدید و یا بیزینس موجود (حداقل سه سال مالکیت فروشنده کانادایی، در دوسال گذشته سود ده باشد)

درصد مالکیت مجاز در صورت شراکت  (در این صورت مالک عمده بیزینس در پنج سال گذشته نباید تغییری کرده باشد)

حداقل 3/33 درصد

مدیریت مداوم روزانه توسط سرمایه گذار

الزامی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://mansouri-immigration.ir/wp-content/uploads/2017/03/hand.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 315px;}